Cart

Mezoterapi Bakım Setleri

  • Mezoterapi Bakım Setleri

Mezoterapi bakım setleri mezoterapi işlemi sonrası uygulanması gereken ürünleri içerir. Bu ürünler yapılan işlemin kullanım süresini uzatır. İyi bir mezoterapi işlemi sonrası cildin elastikiyetini destekleyen ve hyalüronik asit içeren ürünler kullanıldığı takdirde cildin içerisine enjekte edilen ürünler uzun süre dayanır. Bu sebeple de kullanılması gereken ürünler oldukça önemlidir.

Mezoterapi bakım setleri uzun süre kullanıldığında cildin farklı estetik işlemlerine duyduğu ihtiyaç da azalacaktır. Çünkü cilde düzenli olarak uygulanacak krem ve losyonların içerisinde hyalüronik asit ve kolajen de olacaktır. Hyalüronik asit ve kollajen cildin hücre yenilenmesini artırmak ile birlikte cildi nem bakımından doygun hale getirir. Deri altına hyalüronik asit enjekte edildiği zaman cilt için gerekli nem ihtiyacı da karşılanır.

Genel olarak gençleştirme ve kırışıklık azaltma ya da kırışıklıkları önleme ihtiyacını karşılayan krem ya da losyon gibi cilt bakım ürünlerinde kollajen ve hyalüronik asit içeriği en önemli ve temel bileşenlerdendir. Hyalüronik asit ve kollajen cildin hücre yenilenmesini harekete geçirdiği için gençlik iksiri olarak da bilinir. Belirli aralıklar ile mezoterapi işlemi yaptırıp düzenli olarak mezoterapi bakım setleri kullandığınız takdirde artık cildinizde uzun süreli ve derin kırışıklıkların oluşumu yavaşlayacaktır. Hiçbir cerrahi müdahaleye gerek kalmadan ufak dokunuşlar ile cildinizin daha genç ve sağlıklı görünüme kavuşmasını bu sayede sağlayabilirsiniz. Yaşınız ilerlese de yüzünüz hep genç kalacağı için yaşlılık cildiniz için artık bir problem olmayacaktır.

Cildin nem dengesini koruyan mezoterapi bakım setlerini kullanarak nemlendirilmeyen yüzde görülen kurumaya bağlı deri döküntüleri ile karşılaşmazsınız. Mezoterapi bakım setleri üretilirken cilt nasıl daha genç ve sağlıklı görünür düşüncesi ile yola çıkıldığından dolayı cildinizin ihtiyacı için gerekli tüm içerikler setin içerisinde mevcuttur. Mezoterapi bakım setlerinde bulunan yüz yıkama jeli ile yüzünü sabah akşam günde iki kere arındırdıktan sonra yüz bakım losyonunuzu yüzünüze uygulayabilirsiniz. Dışarı çıkma durumunuza göre losyon sonrası ise mezoterapi yüz bakım kremini uygularsınız. Güneşe çıkma ihtimaliniz varsa o zaman akşam yatmadan önce bakım kremini uygulamanız daha iyi olacaktır.