Cart

Saç Ekimi Sonrası Bakım Setleri

  • Saç Ekimi Sonrası Bakım Setleri

Saç ekimi işlemi önemli estetik işlemleri olmak ile birlikte saç ekimi sonrası saçın bakımı ve temizliği saç ekiminden önceki döneme göre daha gereklidir. Çünkü saç ekimi sonrası iyileşmenin sağlıklı bir şekilde devam etmesi gerekir. Bunun için de saç bakım setinin mümkün olduğu kadar kimyasal içerik barındırmaması gereklidir. Bu yüzden de doğal ve bitkisel kaynaklı şampuanlar kullanılmalıdır. Seçilecek bu ürünler saç ekimi sonrası hem derinin iyileşmesini hızlandırmakta hem de saç çıkmasını desteklemektedir. Bu saç bakım ürünleri saç ve deri için aktif maddeleri temin etmek ile birlikte ekim sonrası yaralardan akan bazı sıvıların deriden temizlenmesini sağlayacaktır. Sağlıklı ve güçlü saç ile saç derisine sahip olmaya yaraya saç bakım ürünleri derinin doğal dengesini korur. Ayrıca bu özel olarak üretilen saç bakım ürünleri saç dökülmesini yavaşlatır. 


Saç ekimi sonrası yaklaşık 3 gün ya da 4 gün saçların yıkanmasına izin verilmez. Ancak bu süreden sonra saçın bazı şampuanlar ve losyonlar ile yıkanması tavsiye edilir. Saç ekimi sonrası tavsiye edilen saç bakım ürünleri ekilen saçların deriye tutunmasını kolaylaştırmak ile birlikte saç köklerini de güçlendirecek yapıda olmalıdır. 


Saç ekimi sonrası bakım setlerindeki ürünler ile yaklaşık 15 gün kadar her gün 1 ya da 2 kere saçlar yıkanmalı ve losyonlar saça sürülmelidir. Saç bakım losyonu saça sürülürken masaj hareketleri yapılmamasına özen gösterilmelidir. Saç derisi mümkün olduğunca yavaş ve yumuşak hareketler ile yıkanmalıdır. Saç ekimi sonrası ilk 15 günden sonraki dönem de saç ve saç derisi sağlığı için oldukça önemlidir. Ancak bu dönem saç ekimi sonrası dönem kadar dikkat edilmesi gereken bir süreç değildir.


Saç Ekimi Sonrası Uygun Bakım Setleri


Saç ekimi sonrası mümkün olduğu kadar kimyasal içerikli ürünlerden uzak durmak gereklidir. The Mossi markasının dermokozmetik ürünü olan saç bakım setini kullanabilirsiniz. Bakım setinin içerisinde şampuan, saç serumu ve losyon bulunmaktadır. Her bir ürünün saç sağlığı ve saç ekimini destekleyici ayrı bir görevi vardır.